Особиста гігієна дітей

Дата: 31 березня 2020 о 19:09

ГІГІЄНА - ПОДРУГА ЗДОРОВ'Я!

Чому людині потрібно за собою доглядати?

Чи звертали ви колись увагу на те, як тварини дбають про чистоту свого тіла? Як ретельно кицька вилизує собі шерст­купташка чистить пір'ячко, навіть муха завзято чистить свої лапки.

Догляд за тілом Нас оточують мільярди мікроорганізмів. Більшість із них не шкідливі для людей, але деякі можуть спричинити захворювання. Колись люди нічого не знали про це і тому страждали від багатьох інфекційних хвороб, епідемії яких спустошували міста, країни і навіть континенти.

З винайденням мікроскопа люди усвідомили, що багатьом небезпекам з невидимого світу можна запобігти за допомогою води і мила. Тоді й виникла галузь медицини, яка має назву «гігієна».

Було  розроблено  правила,   що  суттєво  зменшили  поширення інфекційних хвороб у лікарнях, а також рекомендації, як захистити себе у щоденному житті.   Це —  правила особистої гігієни, які повинна знати і яких має дотримуватися кожна людина.

Яке значення особистої гігієни?

Тіло вимагає догляду. Треба чистити зуби, стежити за чистотою шкіри, вчасно зрізати нігті й вибирати зручний одяг та взуття. Якщо людина стежить за своїм тілом, це покращує її здоров'я й робить при­вабливою для інших людей.

Особиста гігієна відіграє важливу роль у різному віці. Пред­мети особистої гігієни мають бути в кожного свої. Потрібно слідкувати за їхньою чистотою та періодично їх міняти. Засоби особистої гігієни треба підбирати згідно з віком та особистими рисами.

Які є правила гігієни?

Від того, як людина дбає про свій організм, як вона до­глядає за своїм тілом залежить її здоров'я. Завжди пам’ятайте про те, що тільки при щоденному і регулярному гігієнічному вихованні і контролі з боку батьків можна домогтися формування і закріплення уміння дотримуватися правил особистої гігієни.