Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік

Володимир Васильович Колосовський- розвідник Армії Української Народної Республіки.

Дата: 13 березня 2019 о 19:48
248 переглядів

Наш край багатий на славні імена, які прославляють Вирівську землю, Конотопщину на весь світ.
Ще до недавна вирівчани навіть не здогадувалися, що на їх славній землі, у далекому 1884 році, народився хлопчик, який через кілька десятиліть в складний період становлення української державності, покаже приклад патріотизму і відданості своїй Батьківщині.
Мова піде про Володимира Васильовича Колосовського - розвідника Армії Української Народної Республіки.
Володимир Васильович народився 6 березня 1884 року у с.Вирівка, про що є запис в церковній метричній книзі. Закінчив Київську гімназію, Михайлівське артилерійське училище у 1906 році, служив у стрілецькому артилерійському дивізіоні (Одеса). У 1913 році закінчив Імператорську Миколаївську військову академію.В роки Першої світової війни Колосовський був активним її учасником . Служив помічником начальника оперативної частини штабу Південно-Західного фронту у званні підполковника. За 3 роки війни Колоссовський створив професійну розвідку у лавах російської армії.
Українська революція 1917-1921рр. стала визначною подією в історії нашого народу XX ст. Вона засвідчила палке прагнення українців до створення власної держави.
Революційний час визначив вибір кожного. Колосовський обрав Батьківщину.
Після проголошення Української Народної Республіки Колосовський був залучений до створення української армії, і як професійний кадровий офіцер-розвідник розумів, що в умовах бездержавності, коли на розвідувальні служби ворогів України працювала вся військово-політична машина країн-агресорів, робота української розвідки могла вестися тільки зусиллями винятково відданих людей. Саме таким і зарекомендував себе Володимир Васильович.Його було призначено начальником розвідувальний підрозділу, а згодом і розвідвідділу. Саме під керівництвом Колосовського розвідка почала застосовувати технічні засоби для добування інформації, насамперед радіоперехоплення. Для контролю за радіопереговорами червоної армії була змонтована станція радіоперехоплення на даху будинку Генерального штабу.. Після проголошення Української Держави на чолі з Гетьманом Павлом Скоропадським і чергової реорганізації 21 червня 1918 року Генерального штабу В. Колосовський був призначений начальником розвідувального відділу вже у званні полковника. Після проголошення Української Держави на чолі з Гетьманом Павлом Скоропадським і чергової реорганізації 21 червня 1918 року Генерального штабу В. Колосовський був призначений начальником розвідувального відділу вже у званні полковника.Після поразки Гетьманату полковник В. Колосовський у добу Директорії УНР також залучався до розвідувальної діяльності. З 12 січня 1919 року він – військовий експерт делегації УНР на мирних переговорах у Парижі.
Після поразки революції, переслідуваний більшовицькою владою, Колосовський з 1920 р. жив в еміграції у Німеччині, був довіреною особою одного з керівників Загальновійськового Союзу генерала фон Лампе. Редагував журнал «Война и Мир». Проте і за межами своєї батьківщини, Колосовський вiрив в українську нацiональну силу та духовнiсть, котрі мали привести до здобуття незалежності. З 1929 р. входив до складу військового штабу Проводу українських націоналістів.
Колосовський був розвідником, тому відомостей про нього дуже мало. Але точно знаємо, що його незламний дух, непохитна воля та віра в майбутнє нашої країни була сильною та незламною. Помер Колосовський у 1944 році у Німеччині.
Сьогодні у Вирівському будинку культури вшанували пам'ять славного земляка,який присвятив своє життя власній нації і державі. Пам'ятаймо про це!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.